17-02-2019
Fotograf ślubny Marcin Pluta

Sesja plenerowa - kiedy i gdzie ją wykonać

Ślubna sesja plenerowa - kiedy ją wykonać?

Sesja plenerowa może być wykonana w dniu wesela lub w innym dniu.

Optymalna pora na wykonanie zdjęć

Planując miejsce na plener ślubny należy unikać otwartych przestrzeni podczas fotografowania w ciągu słonecznego dnia. Godzinę przed zachodem, gdy słońce zaczyna delikatnie świecić należy wyjść z cienia i łapać jego ostatnie promienie. Wasz fotograf powinien wiedzieć kiedy i gdzie wykonywać zdjęć plenerowe. Polegajcie na jego wskazówkach.

Plener ślubny w dniu ślubu

Plener w dniu wesela powinien być wcześniej dokładnie zaplanowany, aby Wasza nieobecność na sali nie była zauważona przez gości. Czas dojazdu na plan zdjęciowy i czas trwania sesji powinien być jak najkrótszy dlatego miejsce wyjazdu powinno być blisko sali weselnej. W miarę możliwości należy unikać miejsc, gdzie jest dużo ludzi.  W czasie Waszej nieobecności na sali warto zadbać o gości i zagospodarować im częściowo czas np. podwieczorkiem czy wpisem do księgi pamiątkowej.

Plener ślubny w dniu innym niż ślubu

Plener w dniu innym niż ślub również należy zaplanować, jednak w tym wypadu ogranicza nas tylko odpowiednie światło. Każdy fotograf ślubny ma swoje ulubione miejsca na sesje plenerowe, jeżeli jednak macie jakieś pomysły to koniecznie porozmawiajcie o nich z fotografem. Możliwe, że są ciekawe i warte zrealizowania. Jeżeli macie ochotę poeksperymentować z gadżetami do zdjęć to fajnie – byle nie było ich zbyt dużo.

Plener ślubny w Katowicach

Co warto wiedzieć

Bądźcie wypoczęci. Zmęczenie jest widoczne na zdjęciach i nie można go wyretuszować. Plener ślubny to wysiłek fizyczny. Zadbajcie o pełne żołądki i butelkę wodny dla ochłody. Nie zabierajcie zbędnych rzeczy bo podczas sesji będą Wam one jedynie przeszkadzać – zawsze można zostawić je w aucie. Jeżeli macie w planach zdjęcia w trudnym terenie pomyślcie o wygodnym obuwiu zastępczym.

Pozować czy nie pozować?

Podczas fotografowania musicie całkowicie otworzy się przed fotografem, albo o nim zupełnie zapomnieć. Postarajcie się pokazać swoje naturalne oblicze, pokazać miłość do siebie.

 

Fotografia ślubna - Najnowsze realizacje 

Paulina & Zbyszek • Ślub w Kościele Karola Boromeusza w Krakowie oraz sesja plenerowa w małopolsce

Fotograf ślubny Małopolska

Karolina & Jakub • Wesele w Sali Lazurowej w Zawadach i sesja plenerowa na Górze Zborów

Fotografia ślubna Częstochowa

Karolina & Grzegorz • Ślub plenerowy i wesele w Dworku nad Rozlewskiem w Kluczach

Fotografia ślubna Olkusz

Marzena & Marcin • Wesele w sali bankietowej "Nedan" w Pcimiu i sesja na Zamku w Niepołomicach

Fotografia ślubna Kraków

Kinga & Irek • Reportaż ze ślubu Krakowianki i Flisaka Pienińskiego w Sromowcach Niżnych

Fotograf ślubny Małopolska

Justyna & Wojtek • Szalone wesele w sali weselnej Atmosfera oraz sesja na górze Ochodzita

Fotografia ślubna Śląsk