Ceremonia zaślubin – największe emocje

Ceremonia zaślubin - Wyjątkowe emocje, wyjątkowe zdjęcia

Msza święta ślubna

Ślub to najważniejszy moment podczas całego dnia weselnego. Postarajcie się uczestniczyć w mszy duchem ale i ciałem. Subtelne gesty dodadzą tej chwili szczyptę magii i uroku. Gdy fotograf robi Wam zdjęcie to nie spoglądajcie w jego stronę. Warto wówczas spojrzeć się na siebie, uśmiechnąć się oraz mocniej złapać za rękę drugą połówkę. Tak niewielkie i dyskretne gesty dodadzą zdjęciom dobrego smaku i uroku.

Porozmawiajcie z najbliższą rodziną, aby zajęli pierwsze ławki w kościele. Poproście aby inni goście nie zajmowali się fotografowaniem czy filmowaniem. Szczególnie podczas przysięgi bardzo niekorzystnie wyglądają zdjęcia gdy obok Pary Młodej jest kilku „wujków” z aparatami fotograficznymi.

 

Przysięga ślubna niech trwa jak najdłużej

Podczas przysięgi i zakładania obrączek stójcie bokiem do ołtarza, twarzami zwróceni w swoją stronę i patrzcie się na siebie, gdyż przysięgę składacie sobie a nie kapłanowi.

Oczywiście wskazany jest dyskretny uśmiech. A co zrobić, gdy któremuś z Was zadrży głos? Zupełnie nic. Po prostu czasem trzeba dać sobie chwilkę na głębszy oddech. Nikt Was nie będzie poganiał. To najważniejszy moment, wzruszenie jest zawsze. Podczas zakładania obrączek nie spieszcie się. Ten moment w dniu Waszego ślubu – niech trwa jak najdłużej. Bezpośrednio po założeniu obrączek następuje pocałunek – zadbajcie o to, aby był piękny i nie przerywajcie go po 1 milisekundzie :)

Komunia święta podczas ślubu

Nowożeńcy w czasie Mszy połączonej z zawarciem małżeństwa bardzo często przyjmują Komunię Święta pod dwoma postaciami: chleba (opłatka) i wina. Nie bądźcie zatem zdziwieni, że po przyjęciu opłatka kolejnym krokiem Komunii Świętej będzie wypicie wina z kielicha, który poda Wam ksiądz.

Fotografia ślubna - Najnowsze realizacje 

Karolina • Jakub

Fotografia ślubna Częstochowa

Karolina • Grzegorz

Fotografia ślubna Olkusz

Marzena • Marcin

Fotografia ślubna Kraków

Kinga • Irek

Fotograf ślubny Małopolska

Justyna • Wojtek

Fotografia ślubna Śląsk

Ewelina • Mariusz

Fotografia ślubna Małopolska