Fotograf na chrzest Kraków

Fotografia chrztu w Krakowie - Marcin pluta

Chrzest święty jest jednym z ważniejszych momentów w życiu każdej rodziny. Podczas planowania chrztu, warto zastanowić się nad wynajęciem fotografa, który w odpowiedni sposób uwieczni ten niepowtarzalny dzień. Bazując na własnym doświadczeniu, wiem, że wykonanie dobrych i ciekawych zdjęć podczas uroczystości chrztu świętego dla kogoś z małym doświadczeniem jest trudne i może skończyć niepowodzeniem. Z tego powodu uważam, że inwestycja w profesjonalnego fotografa na chrzest święty jest bardzo ważna i słuszna. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że uzyskamy piękne i estetycznie wykonane zdjęcia i przez całe życie będzie można powracać do tej ważnej i magicznej chwili.

 

Fotograf na chrzest Kraków

Nazywam się Marcin Pluta i od 10 lat specjalizuję się w fotografowaniu chrztów, wesel i bankietów. Dzięki doświadczeniu swobodnie poruszam się podczas ceremonii kościelnych, przestrzegając zasad panujących w tym miejscu oraz nie zakłócając przebiegu ceremonii. Posiadam odpowiednie zezwolenie na fotografowanie w obiektach sakralnych. Jeśli poszukujesz doświadczonego fotografa, który uwieczni chrzest święty Twojego dziecka to zachęcam do kontaktowania się ze mną i obejrzenia mojego portfolio.

Portfolio  oferta  Kontakt

 

Dowiedz się jak fotografuję Chrzty

Usługi podzielone są na trzy etapy. Zdjęcia wykonuję podczas przegotowań do chrztu, w trakcie ceremonii oraz przyjęcia.

Przygotowania do chrztu świętego

Pierwszym elementem moich usług to fotografowanie przygotowań do ceremonii, które co oczywiste wykonuje w Waszym domu. Jest to zdecydowanie moja ulubiona część. Odpowiednie oświetlenie oraz luźna atmosfera i naturalne reakcje sprawiają, że zdjęcia są bardzo ciekawe, przekazują wszystkie emocje tych chwil. Warto uwiecznić radosne momenty przygotowywania dziecka i uśmiechy, których w tym momencie nigdy nie brakuje. Podczas tej części reportażu jest dużo interesujących ujęć, a relacja tworząca się w tej chwili między rodzicami a maluszkiem powoduje niezwykle wzruszające i wywołujące radość na twarzy kadry. Podczas przygotowań do chrztu istnieje okazja na wykonanie portretów rodzinnych, sfotografowania pokoju dziecka, zrobienie zdjęć, które pokazują życie waszej rodziny i uwiecznienia ważnych detali związanych z tym dniem.

Sakrament Chrztu świętego

Kolejnym, najważniejszym etapem przygotowywania dla was fotorelacji jest udział w ceremonii. Przed każdą uroczystością proszę księdza o możliwość wykonywania zdjęć w kościele. Do całej ceremonii i miejsca podchodzę z należytym szacunkiem. Podczas chrztu staram się uchwycić wszystkie najistotniejsze elementy: popisywanie księgi przez rodziców i chrzestnych, nakreślanie znaku krzyża, polewanie wodą główki maluszka, nakładanie przez chrzestną na dziecko białej szaty, zapalanie przez chrzestnego świecy od paschału. Podczas uroczystości zazwyczaj w kościele jest mało miejsca, dlatego jestem wyposażony w jasne i szerokokątne obiektywy, by zapewnić najlepszą jakość zdjęciom. Po zakończeniu mszy świętej robię zdjęcie grupowe wszystkim gościom, do którego dołączyć może ksiądz. Wykonuje je w kościele albo przed nim, w zależności od waszych upodobań.

Przyjęcie po chrzcie

Ostatnim elementem reportażu z chrztu świętego waszego dziecka jest przyjęcie. Zaczynam od fotografowania życzeń składanych wam i dziecku przez gości. Na tych zdjęciach zawsze widać potęgę więzi rodzinnych i wiele czułości. Do obiadu wykonuję fotografie sytuacyjne, staram się uchwycić ciekawe momenty i wykonuje parę ujęć stołów, winietek czy tortu. Po posiłku następuje czas na zdjęcia portretowe gości z dzieckiem. Czas przyjęcia jest w szczególności przeznaczony dla was, dlatego spędzam na nim minimalny czas dyskretnie fotografując was, waszych gości i dzieciątko.

Jeśli poszukujecie na chrzest święty doświadczonego fotografa to zachęcam do korzystania z moich usług. Możliwość bycia z wami podczas tak ważnego dnia jest dla mnie ogromnie wartościowa, a myśl, że wykonuje wam pamiątkę na całe życie wywołuje we mnie wielką radość.

 

Zdjęcia z chrztu Kraków - Portfolio 

Z uwagi na intymność uroczystości publikuję jedynie kilka wybranych zdjęć.

 

Fotografia chrztu Kraków

 

 

Oferta

PAKIET 
STANDARDOWY

REPORTAŻ Z CHRZTU OBEJMUJE

 • Przygotowania / sesja w domu
 • Wejście do kościoła
 • Chrzest święty
 • Zdjęcia grupowe
 • Życzenia gości
 • Zdjęcia z rodziną podczas przyjęcia

PAKIET ZAWIERA

 • Minimum 60 zdjęć poddanych obróbce graficznej 
 • Galerię on-line zabezpieczoną hasłem - zdjęcia w pełnej rozdzielczości
 • Dojazd: Kraków i okolice

INFORMACJE DODATKOWE

 • Czas oczekiwania na zdjęcia do 7 dni
 • Możliwość zamówienia fotoksiążki i odbitek

 

 

Zapytaj o wolny termin

Napisz wiadomość aby poznać cenę i dostępność terminu ​​​​​

Zapraszam do kontaktu poprzez formularz lub kontakt telefoniczny (również sms) +48 784 00 25 45

Wyślij wiadomość

 

Czy warto inwestować w profesjonalnego fotografa na chrzest?

Rozwiń