07-08-2019
Fotograf ślubny Marcin Pluta

Błogosławieństwo - Pierwsza oficjalna chwila

Błogosławieństwo rodziców

Błogosławieństwo to pierwszy oficjalny moment w dniu ślubu. To piękna i najczęściej kameralna chwila, która czasem również jest stresująca dla Waszych bliskich, gdyż to oni muszą was pobłogosławić. Błogosławieństwa najczęściej udzielają rodzice, czasem również dziadkowie oraz rodzice chrzestni. Wasza rola podczas tego momentu ogranicza się właściwie tylko do słuchania. Zwróćcie uwagę aby osoby, które Was błogosławią nie spieszyły się. To wesoły moment ale należy się mu również odpowiedni szacunek, a co za tym idzie pośpiech nie jest wskazany.

 

Porozmawiajcie z rodzicami o Błogosławieństwie

Fotografia ślubna - Błogosławieństwo rodziców

Aby ułatwić zadanie Waszym rodzicom i przygotować ich na ten moment, porozmawiajcie z nimi wcześniej i omówcie jak to Waszym zdaniem powinno wyglądać, choćby na podstawie obserwacji z innych ślubów, których byliście świadkami. Niestety czasem rodzicie "chowają twarze" co bardzo utrudnia lub nawet uniemożliwia wykonanie zdjęć z tego momentu.

Do błogosławieństwa należy uklęknąć, najlepiej na uprzednio przygotowanym białym obrusie lub kawałku białego materiału. Materiał ten ochroni wasze ubranie przed przypadkowym zabrudzeniem, wyznaczy Wasze miejsce w tym momencie oraz uświetni wygląd zdjęć. Aby uniknąć bałaganu warto chwilkę przed błogosławiłem ustalić miejsce usytuowania Pary Młodej, rodziców, oraz innych gości, a także fotografa i kamerzysty.

 

Unikajcie tłoku ma on negatywny wpływ na odbiór zdjęć 

Jeżeli ilość gości okaże się zbyt duża na pomieszczenie w którym zaplanowano błogosławieństwo, warto pomyśleć o małej reorganizacji tak, aby osoby, które nie błogosławią nie przeszkadzały innym. Duży tłok podczas błogosławieństwa, ogranicza miejsce pracy fotografa i ma negatywny wpływ na odbiór zdjęcia.

 

Błogosławieństwo rodziców w kościele

Coraz częściej Pary Młode decydują się na wykonanie błogosławieństwa rodziców w kościele przed mszą. Jest to ciekawe rozwiązanie szczególnie w przypadku gdy Para Młoda chce spotkać już pod ołtarzem lub gdy dojazd do domu osób wykonujących błogosławieństwo jest utrudniony. 

 

Fotografia ślubna - Najnowsze realizacje 

Paulina & Zbyszek • Ślub w Kościele Karola Boromeusza w Krakowie oraz sesja plenerowa w małopolsce

Fotograf ślubny Małopolska

Karolina & Jakub • Wesele w Sali Lazurowej w Zawadach i sesja plenerowa na Górze Zborów

Fotografia ślubna Częstochowa

Karolina & Grzegorz • Ślub plenerowy i wesele w Dworku nad Rozlewskiem w Kluczach

Fotografia ślubna Olkusz

Marzena & Marcin • Wesele w sali bankietowej "Nedan" w Pcimiu i sesja na Zamku w Niepołomicach

Fotografia ślubna Kraków

Kinga & Irek • Reportaż ze ślubu Krakowianki i Flisaka Pienińskiego w Sromowcach Niżnych

Fotograf ślubny Małopolska

Justyna & Wojtek • Szalone wesele w sali weselnej Atmosfera oraz sesja na górze Ochodzita

Fotografia ślubna Śląsk