Pierwszy taniec i zabawa weselna

Fotograf ślubny - Jak zaplanować pierwszy taniec

Czego unikać podczas pierwsze tańca

Podczas pierwszego tańca postarajcie się nie śpiewać gdyż ma to negatywny wpływ na Waszą mimikę twarzy. Warto jest spoglądać na siebie oraz w stronę swoich gości. Jeżeli macie wyuczony układ taneczny i są w nim zaplanowane jakieś ciekawe elementy, omówicie go po krótce z fotografem, będzie wówczas większa szansa na wykonanie ciekawego zdjęcia. 

Uwaga na klasyczny dym

Jeżeli Wasz Dj lub zespół dysponuje zwykłą wytwornicą dymu, to proponuje aby nie używać jej podczas pierwszego tańca. Zadymienie parkietu powoduje, że zdjęcia są mdłe i smutne. W przypadku wytwornicy ciężkiego dymu, problem występuje w mniejszym stopniu, ponieważ dym przez dłuższy czas utrzymuje się przy podłodze tworząc piękny efekt tańcu w chmurach. 

Para Młoda musi się bawić

Mimo wielu obowiązków wynikających z bycia Panią i Panem Młodym pamiętajcie, aby znaleźć czas na zabawę w ciągu całego wesela. Jeżeli Wy nie będziecie mieli ochoty na zabawę to Wasi goście również mogą jej nie mieć.

Kiedy podać tort weselny?

Fotografia ślubna - Tort weselny

Na pewno obsługa sali zaproponuje wam odpowiednie rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że bardzo często w momencie, gdy pojawia się tort weselny, obsługa gasi światła na sali i odpala sztuczne ognie na torcie. Warto zatem, aby w tym momencie na sali było ciemno, czyli idealna pora na tort przypada po zmroku. W takiej chwili postarajcie się stać możliwie blisko tortu (ale w bezpiecznej odległości) jest to bowiem okazja, aby wykonać ciekawe i bardzo klimatyczne zdjęcie.

Kiedy wykonać podziękowanie dla rodziców?

Przyjęło się, że podziękowania są robione w późniejszej fazie wesela między godz. 20 a 24. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ im późniejsza godzina tym fryzury i garderoba Wasza i rodziców jest w większym nieładzie. Myślę, że im wcześniej ten moment będzie wykonany tym lepiej.

Uwaga na reklamy i banery

Każdy DJ czy zespół weselny posiada w swoim wyposażeniu elementy dekoracyjne i reklamowe w postaci np. banerów. Warto zwrócić na to uwagę ponieważ są to elementy, które bardzo często nie wpisują się w wystrój sali, a jednak są potem widoczne na zdjęciach.

Oczepiny - koniec pracy dla fotografa

Fotograf najczęściej opuszcza wesele zaraz po oczepinach, dlatego wszystkie ważne momenty powinny odbyć się wcześniej tak, aby były uwiecznione na zdjęciach.

Fotografia ślubna - Najnowsze realizacje 

Paulina & Zbyszek • Ślub w Kościele Karola Boromeusza w Krakowie oraz sesja plenerowa w małopolsce

Fotograf ślubny Małopolska

Karolina & Jakub • Wesele w Sali Lazurowej w Zawadach i sesja plenerowa na Górze Zborów

Fotografia ślubna Częstochowa

Karolina & Grzegorz • Ślub plenerowy i wesele w Dworku nad Rozlewskiem w Kluczach

Fotografia ślubna Olkusz

Marzena & Marcin • Wesele w sali bankietowej "Nedan" w Pcimiu i sesja na Zamku w Niepołomicach

Fotografia ślubna Kraków

Kinga & Irek • Reportaż ze ślubu Krakowianki i Flisaka Pienińskiego w Sromowcach Niżnych

Fotograf ślubny Małopolska

Justyna & Wojtek • Szalone wesele w sali weselnej Atmosfera oraz sesja na górze Ochodzita

Fotografia ślubna Śląsk