23-02-2020
Fotograf ślubny Marcin Pluta

Co i jak w dniu ślubu? Oto kilka prostych rad!

Planowanie dnia ślubu

Wstęp

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. W tym dniu jesteście gwiazdami i nie starajcie się tego zmieniać. W dniu ślubu nie zajmujcie się jego organizacją. Jeżeli trzeba jeszcze coś załatwić to wysługujcie się świadkami i drużbami. Ich rolą jest, aby ślub był dopieszczony, a Wy zadowoleni. Waszą rolą jest przeżywanie ślubu i czynne w nim uczestniczenie.

 

Planowanie dnia ślubu

Planowanie dnia ślubu

Zaplanujcie wszystko z zapasem czasu. Opóźnienie kosmetyczki, czy nieoczekiwane problemy z garderobą powodują niepotrzebny stres i nerwy. Jeżeli już dojdzie do sytuacji w której poczujecie nerwy czy stres to postarajcie się złe emocje zmienić na "Szyderczy śmiech" lub minę "Wali mnie to i tak jestem najpiękniejsza..." Takie zachowanie szybko rozładuje złe emocje i co ważne będzie lepiej wyglądało na zdjęciach ślubnych.
 
Zapas wolnego czasu daje szansę również Waszemu fotografowi ślubnemu na wykonanie ciekawszych zdjęć ślubnych. Nie spieszcie się bo to na Was mają czekać goście, limuzyna czy ksiądz a nie odwrotnie. Ale o tym więcej w dalszej części.

 

Scenografia i otoczenie na zdjęciach ślubnych

Zdjęcia ślubne - plan zdjęciowy

Ważną kwestią w dniu ślubu jest scenografia. Gdy nadchodzi moment powitania Pana Młodego w domu Pani Młodej, błogosławieństwa czy życzeń na sali - starajcie się unikać pomieszczeń, które są małe i ciemne (np. przedsionków, korytarzy). Wygląd pomieszczeń ma bezpośredni wpływ na wygląd zdjęć ślubnych, czy ślubnego video więc warto zwrócić uwagę na tą kwestię.

 

Fotograf weselny w domu Pary Młodej

Fotograf w domu Pary Młodej

Uprzedźcie domowników, że fotograf ślubny, który pojawi się podczas Waszego ślubu będzie starał się uwiecznić również ich na zdjęciach. Poproście aby nie uciekali z kadrów i nie zasłaniali twarzy. Oni również są bardzo ważną częścią reportażu ślubnego. Poinformujecie najbliższych, że w dniu ślubu fotograf jest najlepszy przyjacielem rodziny :)

 

Pozować do zdjęć czy postawić na naturalność?

Fotografia ślubna - Czy pozować?

Podczas całego dnia ślubu nie starajcie się pozować przed fotografem - ślub to nie sesja reklamowa. Oczywiście, są momenty kiedy fotograf ślubny będzie oczekiwał od Was spojrzenia w jego kierunku czy promiennego uśmiechu, ale wówczas wyraźnie Wam to zasugeruje. Przeżywajcie dzień ślubu na swój sposób, dotykajcie się, całujcie i cieszcie się sobą nawzajem.  Uśmiechajcie się do najbliższych, rozmawiajcie z rodziną i celebrujcie każdą chwilę ponieważ ona już nigdy nie powtórzy. 

 

Fotografia ślubna - Najnowsze realizacje 

Paulina & Zbyszek • Ślub w Kościele Karola Boromeusza w Krakowie oraz sesja plenerowa w małopolsce

Fotograf ślubny Małopolska

Karolina & Jakub • Wesele w Sali Lazurowej w Zawadach i sesja plenerowa na Górze Zborów

Fotografia ślubna Częstochowa

Karolina & Grzegorz • Ślub plenerowy i wesele w Dworku nad Rozlewskiem w Kluczach

Fotografia ślubna Olkusz

Marzena & Marcin • Wesele w sali bankietowej "Nedan" w Pcimiu i sesja na Zamku w Niepołomicach

Fotografia ślubna Kraków

Kinga & Irek • Reportaż ze ślubu Krakowianki i Flisaka Pienińskiego w Sromowcach Niżnych

Fotograf ślubny Małopolska

Justyna & Wojtek • Szalone wesele w sali weselnej Atmosfera oraz sesja na górze Ochodzita

Fotografia ślubna Śląsk