07-08-2019
Fotograf ślubny Marcin Pluta

Co i jak w dniu ślubu? Oto kilka prostych rad!

Planowanie dnia ślubu

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. W tym dniu jesteście gwiazdami i nie starajcie się tego zmieniać. W dniu ślubu nie zajmujcie się jego organizacją. Jeżeli trzeba jeszcze coś załatwić to wysługujcie się świadkami i drużbami. Ich rolą jest, aby ślub był dopieszczony, a Wy zadowoleni. Waszą rolą jest przeżywanie ślubu i czynne w nim uczestniczenie.

 

Planowanie dnia ślubu

Planowanie dnia ślubu

Zaplanujcie wszystko z zapasem czasu. Opóźnienie kosmetyczki, czy nieoczekiwane problemy z garderobą powodują niepotrzebny stres i nerwy. Jeżeli już dojdzie do sytuacji w której poczujecie nerwy czy stres to postarajcie się złe emocje zmienić na "Szyderczy śmiech" lub minę "Wali mnie to i tak jestem najpiękniejsza..." Takie zachowanie będzie lepiej wyglądało na zdjęciach niż posępna mina. 
 
Zapas wolnego czasu daje szansę również Waszemu fotografowi ślubnemu na wykonanie ciekawszych zdjęć ślubnych. Nie spieszcie się bo to na Was mają czekać goście, limuzyna czy ksiądz a nie odwrotnie. Ale o tym więcej w dalszej części.

 

Scenografia i otoczenie

Zdjęcia ślubne - plan zdjęciowy

Ważną kwestią w dniu ślubu jest scenografia. Gdy nadchodzi moment powitania Pana Młodego w domu Pani Młodej, błogosławieństwa czy życzeń na sali- starajcie się unikać pomieszczeń, które są małe i ciemne (np. przedsionków, korytarzy). Wygląd pomieszczeń ma bezpośredni wpływ na wygląd zdjęć ślubnych, czy ślubnego video więc warto zwrócić uwagę na tą kwestię.

 

Fotograf weselny w domu Pary Młodej

Fotograf w domu Pary Młodej

Uprzedźcie domowników, że fotograf, który pojawi się podczas Waszego ślubu będzie starał się uwiecznić również ich. Poproście aby nie uciekali z kadrów i nie zasłaniali twarzy. Oni również są bardzo ważną częścią reportażu ślubnego.

 

Pozować do zdjęć czy postawić na naturalność?

Fotografia ślubna - Czy pozować?

Starajcie się nie pozować, ślub to nie sesja reklamowa. Oczywiście, są momenty kiedy fotograf ślubny będzie oczekiwał od Was spojrzenia w jego kierunku czy promiennego uśmiechu, ale wówczas wyraźnie Wam to zasugeruje. Przeżywajcie dzień ślubu na swój sposób, uśmiechajcie się do najbliższych, rozmawiajcie i cieszcie się z tych pięknych chwil.

 

Fotografia ślubna - Najnowsze realizacje 

Kamila • Tomasz

Fotografia ślubna Kraków

Justyna • Wojtek

Fotografia ślubna Śląsk

Kasia • Paweł

Fotografia ślubna Małopolska

Ewelina • Mariusz

Fotografia ślubna Małopolska

Arleta • Sławek

Fotografia ślubna Kraków

Dominika • Maciej

Sesja plenerowa Małopolska