17-02-2019
Fotograf ślubny Marcin Pluta

Wyjście z kościoła i wejście na salę

Wyjście z kościoła - fotografia ślubna poradnik

Wyjście z kościoła to piękny i uroczysty moment, zatem należy go odpowiednio wykorzystać. Gdy będziecie przechodzić przez kościół kierując się w stronę wyjścia emocje będą z Was opadać. To dobry moment na duże uśmiechy i śmielsze oznaki radości – szczególnie już po opuszczeniu kościoła.

Kiedy opuścić kościół

Najczęściej po zakończeniu mszy Para Młoda z kościoła wychodzi ostatnia. Jeżeli w Waszych parafiach jest jednak inaczej to dobrym zwyczajem jest poprosić 2 osoby, aby wyszły pierwsze przed kościół i rzuciły w Waszą stronę ryżem, pieniążkami lub płatkami kwiatów. Wykonanie tych kilku czynności w znacznym stopniu zwiększy emocje w tym momencie i doda chwili uroku.

Bardzo często Para Młoda po wyjściu z kościoła nie wie co zrobić a możliwości jest wiele. Jeżeli spadnie na was deszcz ryżu i płatków kwiatów to temat rozwiąże się sam. Jeżeli w tym momencie nic się nie stanie to po prostu poczęstujcie się soczystym buziakiem i złóżcie sobie życzenia.

Jeżeli zapada decyzja o wykonaniu zdjęcia grupowego, to należy je wykonać niezwłocznie po wyjściu z kościoła przed ewentualnymi życzeniami tak, aby goście nie zdążyli się rozejść. Więcej o zdjęciach grupowych można przeczytać w moim wpisie Zdjęcia grupowe na weselu. Czy warto je wykonywać? 

W drodze na salę nie spieszcie się. Dajcie szansę gościom i fotografowi aby zdążyli przygotować się na Wasze powitanie.

Poradnik ślubny - Wyjście z kościoła

 

Gdzie zrobić życzenia podczas ślubu?

Życzenia odbywają się pod kościołem, przed salą lub na sali weselnej. Zadbajcie o komfort swój i Waszych gości i przemyślcie gdzie w Waszym przypadku jest to zrobić najlepiej. Jeżeli dzień ślub odbędzie się o wczesnych godzinach lub jest upalny, a Wy zadecydujecie, że życzenia odbędą się pod kościołem, to warto ustawić się w zacienionym miejscu. Warto również rozważyć przeprowadzenie życzeń na sali weselnej, będzie to wygodniejsze rozwiązanie szczególnie dla Waszych babć i dziadków. Życzenia na sali będą również dobrym rozwiązaniem jeżeli Wasz ślub odbywa się np. w październiku gdzie temperatury potrafią być niskie a nie wszyscy goście zaopatrzyli się w okrycia wierzchnie.

Ustawiając się do życzeń postarajcie się, aby wokół was była wolna przestrzeń. Pozwoli to wykonać więcej ciekawszych ujęć, na których będą widoczni Wasi goście.

Fotografia ślubna - Najnowsze realizacje 

Paulina & Zbyszek • Ślub w Kościele Karola Boromeusza w Krakowie oraz sesja plenerowa w małopolsce

Fotograf ślubny Małopolska

Karolina & Jakub • Wesele w Sali Lazurowej w Zawadach i sesja plenerowa na Górze Zborów

Fotografia ślubna Częstochowa

Karolina & Grzegorz • Ślub plenerowy i wesele w Dworku nad Rozlewskiem w Kluczach

Fotografia ślubna Olkusz

Marzena & Marcin • Wesele w sali bankietowej "Nedan" w Pcimiu i sesja na Zamku w Niepołomicach

Fotografia ślubna Kraków

Kinga & Irek • Reportaż ze ślubu Krakowianki i Flisaka Pienińskiego w Sromowcach Niżnych

Fotograf ślubny Małopolska

Justyna & Wojtek • Szalone wesele w sali weselnej Atmosfera oraz sesja na górze Ochodzita

Fotografia ślubna Śląsk