27-08-2019
Fotograf ślubny Marcin Pluta

Oto 5 sytuacji powodujących stres w dniu ślubu

Od 10 lat fotografuję śluby i wiem, że nic nie niszczy reportażu ślubnego tak, jak stres w oczach Pary Młodej. Rozumiem, że zdarzają się różne sytuacje i wszystkiego nie jesteśmy w stanie przewidzieć ale dużo z nich można by uniknąć odpowiednio przegotowując się do dnia ślubu. Przedstawiam zatem 5 najczęstszych sytuacji powodujących stres w dniu ślubu i gotowe sposoby na ich rozwiązanie.

Spis tresci

  1. Trudności z ubiorem ślubnym
  2. Zagubione ważne ślubne drobiazgi
  3. Problemy z dojazdem na wesele
  4. Nieoczekiwane problemy i komplikacje
  5. Przygotujmy się na drobne wpadki w dniu ślubu

Ubieranie sukni ślubnej - warto to przećwiczyć.

Trudności z ubiorem ślubnym

Suknię ślubną nie zakładamy zbyt często, warto więc wcześniej-raz czy dwa razy- przećwiczyć jej zapinanie a już najlepiej zapoznać kogoś bliskiego z tą czynnością. Problemy z zamkiem czy guzikami zdarzają się bardzo często. Najcześciej jednak problem mają świadkowe, mamy, siostry z poprawnych wpięciem welonu. Dziewczyny dopytujcie w salonach jak zrobić to poprawnie… zaoszczędzicie sobie nie tylko stresu ale też bólu ;)

Zagubione drobiazgi w dniu ślubu

Zagubione ważne ślubne drobiazgi

Brzmi śmiesznie ale to nie jest żart i takie sytuacji się zdarzają. Zawieruszone obrączki, dowody osobiste czy też inne istotne „drobiazgi” lubią się zawieruszać w dniu ślubu. Jak temu zaradzić? Zróbcie listę potrzebnych Wam w tym dniu rzeczy i zgromadźcie je w jednym miejscu już kilka dni przed ślubem. Najlepiej w jakimś pudełku, koszyczku, które postawicie w widocznym miejscu w pokoju Panny Młodej. Zaufajcie mi, oszczędzi Wam to mnóstwo nerwów i czasu.

Problemy z dojazdem w dniu ślubu

Problemy z dojazdem na wesele

Nie ma nic bardziej stresującego jak spóźnić się na własny ślub więc należy zrobić wszystko aby do tego nie dopuścić. Po pierwsze na wszystkie przejazdy bierzemy dużą poprawkę czasu uwzględniającą ewentualne „bramki ślubne” przygotowane przez sąsiadów. Wszystko zależy od panujących w Waszym regionie obyczajów ale zdarza się  bardzo dużo bramek. Po drugie pamiętajcie też, że auto ślubne z dekoracją może jechać z ograniczaną prędkością- bezpieczną dla przystrojenia. Po trzecie należy unikać przejazdów autostradami ponieważ w przypadku ich zablokowania nie ma możliwości zawrócenia i pojechania inną drogą. 

 

Nieoczekiwane problemy i komplikacje

Nie zajmujcie się organizacją dnia ślubu podczas jego trwania. Jeżeli jest coś co nagle wypadło to poproście o załatwienie sprawy świadków, rodziców lub rodzeństwo. Waszą rolą w tym dniu jest radosne przeżywanie ślubu i czynne w nim uczestniczenie. Lepiej czasem zostawić jakiś temat nie rozwiązany niż na siłę próbować go załatwiać i stracić cenny czas oraz dobry nastrój. Nie starajcie się być perfekcyjni. Wiem jedno, dobry nastrój Pary Młodej przelewa się na gości, a tym samym gwarantuje udaną zabawę weselną i cudowne wspomnienia.

Drobne wpadki w dniu ślubu - Fotografia ślubna

Przygotujmy się na drobne wpadki w dniu ślubu

W dniu ślubu należy się przygotować na każdą ewentualność. Oczko w pończochach czy przypadkowo rozpruta marynarka nie może zniszczyć tego dnia. Zalecam przygotowanie wcześniej małej skrzyneczki tzw. weselny zestawu ratunkowego. W środku powinny się znaleźć: zapasowa para pończoch, igła z nitką, plastry opatrunkowe, środki przeciwbólowe, klej, pilniczek, lakier do paznokci, gumki do włosów, wsuwki do włosów, grzebień oraz inne przybory, które uznacie za stosowne. Podobnie jak pudełko z ważnymi drobiazgami postawcie je w widocznym miejscu i przekażcie w dniu ślubu np świadkowej- przecież nikt nie obiecywał jej, że będzie miała w tym dniu łatwo :)

 

Są też takie Panny Młode, które stresują się tym, że się nie stresują… także głowa do góry dziewczyny.

Dla wszystkich chętnych Panien Młodych udostępniam darmowy poradnik ślubny