31-03-2019
Fotograf ślubny Marcin Pluta

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru sali weselnej?

Zabierasz się za szukanie sali na swoje wymarzone wesele? Świetnie się składa, gdyż mam dla CIebie kilka cennych wskazówek i spostrzeżeń. Pamiętaj jednak, nie jestem specjalistą od sal weselnych tylko fotografem ślubnym dlatego wszystkie uwagi są napisane właśnie z perspektywy fotografa ślubnego. Zatem zaczynamy.

Otoczenie sali weselnej

Sala weselna z pięknym otoczeniem

Niewątpliwym atutem sal weselnych jest posiadanie podwórka, ogródka czy dziedzińca. Chodzi generalnie o miejsce bezpośrednio przy sali, w którym goście zmęczeni tańcem i hałasem mogą wyjść z lampką wina i chwilę odpocząć. Ogródek będzie również znakomitym i bezpiecznym miejscem dla zabawy dla dzieci. Bardzo często zdjęcia grupowe podczas wesela odbywają się w plenerze. Ładne miejsce daje również okazję do wykonania krótkiej sesji portretowej Pary Młodej.

Parkiet taneczny

Sala weselna dopasowana do ilości gości

Niestety często się zdarza, że na parkiecie tanecznym znajdują się filary. Z doświadczenia wiem, że nieco utrudniają one zabawę gości weselnych a na zdjęciach ślubnych często przeszkadzają i niszczą efekt wow. Jeśli możesz unikaj sal z filarami w szczególności jeżeli są one na środku parkietu.

Klimat sali weselnej a zdjęcia ślubne

Klimat sali weselnej jaki będzie na zdjęciach ślubnych

Postaraj się dopasować klimat sali do klimatu wesela jakie planujesz zorganizować. Sala weselna w stylu góralskiej chaty nie konicznie będzie pasować do strojów wieczorowych które ewidentnie wpisują się w klimat zamków. Myślę, że warto poinformować swoich gości o planowanym stylu wesela.

Wielkość sali dopasowana do ilości gości

Sala weselna jaką wybieracie musi być przewidziana na odpowiednią ilość osób. Nie może być za tłoczno ale też nie za luźno. Jeżeli okaże się, że gości jest za dużo wówczas manager sali powinien Wam pomóc w odpowiednim ustawieniu stolików tak aby maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię. Podobnie w przypadku gdy gości okaże się za mało. Duża lub małą ilość gości względem sali może być widoczna na zdjęciach ślubnych.

 

Sprawdź ilość toalet, klimatyzację i pojemność parkingu

Dworek przy lesie sala weselna

W dzisiejszych czasach większość sal spełnia ogólnie obowiązujące normy i standardy jednak pro-forma można sprawdzić ile jest dostępnych toalet dla gości, czy na sali działa klimatyzacja i czy wszyscy goście będą mogli zostawić samochód w bezpiecznym miejscu - na parkingu sali.

Podsumowanie

Wybór sali na wymarzone wesele to trudne zadanie. Dokonując wyboru sprawdźcie czy:

  1. Sala posiada ogródek / podwórko
  2. Na części tanecznej nie ma filarów
  3. Klimat sali wpisuje się w Wasze wesele
  4. Wielkość sali jest optymalna pod ilość gości
  5. Sala posiada wystarczający parking i klimatyzację