08-08-2019
Fotograf ślubny Marcin Pluta

Najlepsze sale weselne w Olkuszu i Małopolsce

Wybór sali weselnej nie tylko w Olkuszu to trudne i odpowiedzialne zadanie. Aby dokonać trafnego wyboru należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które opisałem w innym wpisie Na co zwrócić uwagę podczas wyboru sali weselnej? W tym wpisie chcę opisać, kilka sal weselnych w których miałem okazję fotografować i które mogę polecić z czystym sumieniem. Skupiam się głównie na salach z Olkusza i z najbliższych okolic ponieważ w tym rejonie fotografuję śluby od 10 lat. Pamiętaj jednak, że wszystko opisuje z perspektywy fotografa ślubnego. Oto top 5 moich ulubionych miejsc na wesele. Kolejność jest zupełnie przypadkowa.

 

  1. Sala Bankietowa Castello
  2. Dworek Przy Lesie
  3. CK Antares

 

Sala Bankietowa Castello

Castello to sala weselna znajdująca się w Wolbromiu, przy ul. Michowskiej 111 (droga 793) więc dojazd nie stanowi żadnego problemu. Bezpośrednio przy sali znajduje się duży parking i trawnik, który można wykorzystać na zdjęcia grupowe z gośćmi lub kilka zdjęć portretowych par Młodej. W sąsiedztwie sali znajdują się również pola, które również można wykorzystać do sesji zdjęciowej.

Wnętrze Castello idealnie nadaje się na wesela

Costello jest elegancką salą bankietową a standard jaki oferuje zadowoli nawet najbardziej wymagających gości weselnych. Jasne wnętrze połączone z klasycznym drewnianym parkietem prezentują się świetnie. Dodatkowo moją uwagę zwróciły piękne i ciekawie zaprojektowane toalety.

Obsługa i jedzenie na wysokim poziomie

Dania są smaczne i potrafią zaskoczyć smakiem oraz wyglądem. Na każdy ciepły posiłek czekałem aby zasmakować nowego smaku. Mimo, że nie byłem gościem weselnym tylko fotografem ślubnym to byłem obsługiwany szybko i sprawnie tak jak inni goście co nie jest zawsze spotykane na salach weselnych. 

Atrakcje weselne z których warto skorzystać

Podczas jednego z wesel w Castello miałem okazję fotografować pokaz sztucznych ogni. Był on zorganizowany rozsądnie i bezpiecznie dla gości weselnych. Podczas kolejnego wesela odbył się mały "Show" Przy okazji gorącego świniaka obsługa sali przebrana w stroje góralskie tańczyła z gośćmi góralskie rytmy. Przyznam szczerze, że wyszło to genialnie. Goście byli oszołomieni.

Informacje dodatkowe o Castello

Sala bankietowa castello znajduje się na 1 piętrze (nad stacją kontroli pojazdów, która w soboty jest czynna do godz. 14). Goście weselni mają do pokonania kilkanaście schodów. Położenie toalet również jest na pół-piętrze dlatego dla osób niepełnosprawnych może być to utrudnieniem.

Czy warto organizować wesele w Castello?

Zdecydowane warto. Dotychczas miałem okazję dwukrotnie fotografować tam wesela i śmiało mogę polecić to miejsce na organizację wesela. To jedna z ciekawszych sal w tej części powiatu, poziom czystości i jakość obsługi jest na bardzo wysokim poziomie. Polecam ją z czystym sumieniem wszystkim parą młodym, które marzą o pięknym weselu. 

 

Dworek przy lesie

Dworek przy lesie to jedna z najlepszych i najbardziej popularnych sal w okolicach Olkusza. Właściwie każdego roku mam okazję tam fotografować wesela i za każdym razem jestem miło zaskoczony poziomem obsługi i czystości lokalu.

Spokojne otoczenie 

Dworek położony jest w otoczeniu pól i lasów. W koło cisza i spokój, która sprzyja przebywaniu w ogrodzie. Sam ogród jest ładny może posłużyć do wykonania kilku zdjęć plenerowych pary młodej. Obok ogrodu znajduje się sadzawka, altanka i duży parking. W ciepłe dni otoczenie dworka przy lesie daje dużo miejsca dla zabawy dla dzieci.

Duże i piękne wnętrze

Duże i jasne wnętrzarze nie pozostawia nic więcej do życzenia. Jest czysto, ładnie i elegancko. Dwa skrzydła przedzielone parkietem dają dużo możliwości ustawienia stolików i usadzenia gości weselnych. 

Miła obsługa i smaczne jedzenie

Liczny personel doskonale obsługuje całą salę i nawet przy dużych uroczystościach nie ma problem z obsługą gastronomiczną. Dania są zawsze ciepłe i smaczne. Wszystko na odpowiednim, wysokim poziomie. 

Informacje dodatkowe o Dworku przy lesie

Dworek oferuje miejsca noclegowe. Do dyspozycji mamy 19 pokoi dwuosobowych. Jest to duża zaleta dla przyjezdnych gości, którzy mogą po uroczystości weselnej mogą iść spać. W dworku przy lesie śmiało można również zorganizować konferencje lub komunię. Co roku są tam organizowane zabawy Sylwestrowe, z których warto skorzystać przed podjęciem decyzji o wynajmie sali.

Czy polecam Dworek przy lesie?

Tak. Dworek przy lesie w Zimnodole k.Olkusza to wymarzone miejsce na uroczystość ślubną szczególnie podczas ciepłych dni. Ogromna sala z dużym ogrodem i parkingiem daje mnóstwo swobody dla gości weselnych ich pociech. Szczerze polecam to miejsce wszystkim parą młodym, które szukają dużej sali w pięknej lokalizacji.

CK Antares

Centrum Konferencyjne Antares znajduje się w Wielkiej Wsi przy drodze nr 94 na trasie Olkusz-Kraków. Właśnie z racji położenia obiekt ten jest popularny zarówno w Olkuszu jak i w Krakowie. 

Ciekawe wnętrze

Wnętrze Antares jest dość specyficzne. Mamy tutaj dwupoziomową salę z otwartym parkietem. Jest to ciekawe rozwiązanie dla uroczystości weselnych na większą ilość osób. Taki układ pomieszczeń pozwala wykonać nietypowe zdjęcie grupowe z góry. Wystrój wnętrz jest elegancki i na wysokim poziomie. Otoczenie sali z jednej strony stanowi duży parking z drugiej trawnik z meblami ogrodowymi. Jest dużo miejsca na spacerowanie i zabawę dzieciaków.

Uprzejma obsługa sali 

Obsługa uśmiechnięta, grzeczna i pomocna. Jedzenie smaczne. Oscypek na ciepło w formie przystawki robił furorę, wśród wszystkich gości. Na stołach dużo napojów, które systematycznie są uzupełniane. 

Czy podobało mi się w Antares?

Zdecydowane podobało mi się. Dotychczas miałem okazję dwukrotnie tam fotografować wesela i za każdym razem były to bardzo udane imprezy. Antarse sala, która doskonale nadaje się na wesele czy konferencje. Dodatkowym atutem jest możliwość wynajmu pokoi noclegowych.