28-08-2019
Fotograf ślubny Marcin Pluta

Sesja ślubna w Rezerwacie Sokole Góry i okolicach

Zdjęcia ślubne w Rezerwacie Sokole Góry

Rezerwat Sokole góry, Góra Lipówki i Góra Biakło to sąsiadujące miejsca, które na pewno są znane mieszkańcom Śląska w szczególności Częstochowy. Miejsce to jest popularne wśród spacerowiczów i miłośników wspinaczki jednak najczęściej jest tam dość spokojne i kameralnie. Z góry Biakło rozciąga się piękny widok na Wyżynę Krakowsko-Częstochowską. Góra ta jest również nazywana Jurajskim Małym Giewontem. Dobry dojazd i stosunkowo łatwa dostępność tego miejsca powoduje, że jest ono często wybierane jako miejsce na wykonanie ślubnych zdjęć plenerowych.

Przez ostatnie lata trochę zaniedbałem to miejsce, dlatego postanowiłem w tym sezonie to zmienić. Wróciłem tam z aparatem w sierpniu i przyznam się, że ponownie zakochałem się z tym miejscu. 

Na początek zdjęcia w lesie przy mocnym słońcu

Ślubna sesja plenerowa w Rezerwacie Sokole Góry

Zdjęcia zaczęliśmy robić dość wcześnie, gdy słońce było mocne. Na początek weszliśmy do lasu, aby wykonać kilka portretów i rozluźnić panującą atmosferę - co nie trwało długo ;) Słońce przebijające się przez drzewa zawsze daje niesamowite efekty. Wszystkie Pary Młode, którym zależy na naturalnych zdjęciach ślubnych powinny zdecydować się na wejście do lasu w słoneczny dzień.

Polana - drugi plan zdjęciowy 

Zdjęcie ślubne z słońcem w tle

Nieopodal lasu mamy również do dyspozycji łąkę. Nie jest ona jakoś wybitnie piękna, ale może w tym jej urok. Jest ona ciekawym i naturalnym planem zdjęciowym, który warto wykorzystać w kilku zdjęciach.

Pierwsze podejście na Górę Lipówki

Zdjęcie ślubne z słońcem w tle

Kolejnym etapem jest wejście na górę Lipówki z której rozpościera się widok na górę Biakło oraz pobliskie lasy. Mamy tu kilka miejscówek, które można wykorzystać do ciekawych zdjęć. Z biegiem czasu słońce słabło dając co raz to ciekawsze kolory.

Końcowe zdjęcia na szczycie Góry Biakło

Zdjęcie ślubne na Górze Biakło

Ostatni punkt Naszej ślubnej sesji plenerowej to Góra Biakło. Zdjęcia można wykonać na jej pierwszym poziomie lub wejść na sam szczyt gdzie znajduje się krzyż. Postanowiliśmy nie wchodzić na samą górę, ponieważ pierwszy poziom oferuje dużo ciekawych planów i pięknych widoków.

Podsumowując rezerwat Sokole Góry to bardzo ładne i proste miejsce do fotografowania Par Ślubnych. Mamy tutaj podobną okolicę co Góra Zborów, jednak to miejsce jest o wiele łatwiejsze do zdobycia co na pewno docenią Panny Młodde. Warto również zaznaczyć, że wykonanie zdjęć ślubny plenerowych nie wirze się w tym miejscu z dodatkowymi kosztami. Wejście i parking jest bezpłatny.