12-03-2019
Fotograf ślubny Marcin Pluta

Plener ślubny w Dolinie Bolechowickiej

Plener ślubny w Dolinie Bolechowickiej

Dolina Bolechowicka to dolina na Wyżynie Olkuskiej znajdująca się między Karniowicami a Bolechowicami, około 15 km od Krakowa. Wchodzi ona w skład Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie. Wejście do dolinki stanowi tzw. Brama Bolechowicka zbudowana z wapiennych, widocznych z daleka skał o wysokości ok. 30 m. 

Niestety dojazd w miejsce docelowe, pod wejście do doliny jest utrudniony znakiem zakazu wjazdu. Możliwości są dwie, dłuższy spacer od głównej ulicy lub złamanie zakazu wjazdu.

zdjęcia ślubne w górskim klimacie pod Krakowem? Czemu nie!

Plener ślubny między Krakowem a Olkuszem

Piękne skały i otoczenie na wejściu do doliny Bolechowickiej to ulubione miejsce spacerowiczów, wspinaczy i fotografów jednak najczęściej nie ma tam dużych tłumów i nikt nie przeszkadza w wykonywaniu sesji ślubnej. Zapuszczając się dalej w głąb doliny wchodzimy w gęsto zarośnięty teren, jednak na pewno i tutaj kilka kadrów sprytny fotograf ślubny będzie mógł wykonać. Ciekawa jest również zachodnia części skał , należy jedynie zwrócić uwagę na padające światło. Umiejętnie wykonane fotografie mogą przypominać zdjęcia z gór. To nie wszystko ponieważ jest jeszcze górna część skał i tam również warto się udać.

Piękne zachody słońca i widok na tatrty

Naturalna ślubna sesja plenerowa

Aby dotrzeć na szczyt skał należy wrócić do samochodu i przejechać ok 2 km na parking góry. Tutaj pozostaje krótki spacer i jesteśmy na szczycie, gdzie rozpościera się piękny widok na okolice a gdy jest przejrzyste powietrze widać nawet tatry. 

Będą na samej górze możemy dojść do skraju skał. Droga ta nie jest zbytnio wymagająca i Pary Młode mogą spokojnie ją przebyć w obuwiu ślubnym jednak na końcu ścieżki zalecam dużą ostrożność ponieważ ewentualne potknięcie może skończyć się upadkiem z 30 metrowej przepaści.

Zdecydowanie polecam to miejsce
Plener ślubny Dolinki Krakowskie

Polecam wykonanie sesji Ślubnej na Dolinie Bolechowickiej ponieważ można tu łatwo dojechać z Krakowa, Olkusza lub pobliskich miejscowości. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest jego mała popularność w efekcie czego można wykonać sesję nawet w weekend.