14-04-2019
Fotograf ślubny Marcin Pluta

Plener ślubny na Górze Zborów k. Zawiercia

Fotografia ślubna - Góra Zborów

Góra Zborów to skaliste wzgórze na Wyżynie Częstochowskiej, obok wsi Podlesice w województwie śląskim, w powiecie zawierciańskim. Miejsce to jest dość często odwiedzane przez turystów oraz Pary Młode podczas sesji plenerowych. Wejście na górę jest dość uciążliwe, w szczególności dla Panien Młodych. Przed wyprawą na sesję zalecam zaopatrzyć się w wygodne obuwie zastępcze.

Sesja ślubna, plenerowa o poranku

Wzgórze to ma kilka ciekawych lokalizacji, gdzie można wykonać piękne i naturalne zdjęcia ślubne na tle skał, lasów i rozległego widoku na Wyżynę Częstochowską. Na miejscu znajdziemy charakterystyczne drzewo, jaskinie oraz skały z pięknym widokiem. Jest to idealne miejsce do wykonania sesji, w której obok Pary Młodej główną rolę odgrywa wschód lub zachód słońca. Do kilku zdjęć ślubnych można również wykorzystać sąsiadujący las oraz polanę, którą mijamy w drodze na szczyt góry.

Jeżeli szukacie niebanalnego miejsca na sesję ślubną to Góra Zborów jest doskonałym wyborem

Górze Zborów - Zdjęcie ślubne o wschodzie słońca

Zdjęcia ślubne w pierwszych promieniach słońca

Dla dopełnianie sesji można pokusić się o kilka ujęć z drogi wojewódzkiej nr 792, z której doskonale widoczne są szczytowe partie skał na Górze Zborów. Ruch na tej drodze najczęściej nie jest duży ale zawsze trzeba zachować tam dużą ostrożność.

Piękne widoki oraz różnorodność krajobrazu to najważniejsze atuty Góry Zborów

Para Młoda w jaskini

Para Młoda na tle skał

Na Górze Zborów miałem okazję fotografować dwa razy. Za pierwszym razem po południu, kolejnym razem rano. Każda pora dnia ma swoje plusy i minusy. Myślę, że ciekawszym rozwiązaniem jest sesja o wschodzie słońca ponieważ na szczycie góry jest wówczas kameralnie i klimatycznie. Niezależnie jednak od pory dnia, miejsce to jest trudne do fotografowania i pozowania, jednak warto się tam udać, gdyż efektem końcowym są zdjęcia z pięknymi widokami, które z pewnością rekompensują trud włożony w wejście na Górę Zborów.