Plener ślubny w Ojcowie koło Olkusza

Plener ślubny w Ojcowie

Ojcowski Park Narodowy mieści się w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim, w gminie Skała, na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, w Dolinie Prądnika, na Szlaku Orlich Gniazd. Można tu szybko i wygodnie dojechać z Olkusza czy nawet Krakowa lub Zawiercia. Na miejscu znajduje się parking (w sezonie wakacyjnym jest płatny) ale za to mamy możliwość zaparkowania samochodu praktycznie w samym środku Naszego miejsca docelowego co ułatwia i przyspiesza wykonanie sesji.

Bardzo istotna informacja jest taka, że w tygodniu w Ojcowie możemy liczyć na względną ciszę i spokój, ponieważ to miejsce jest oblegane przez turytów głownie w weekendy. Zdecydowanie odradzam weekendowe sesji w Ojcowie, chyba że będą one wykonane wcześnie rano o wschodzie słońca.

 

mikro klimat Ojcowskiego Parku Narodowego dobrze wpływa na zdjęcia ślubne

Plener ślubny w Ojcowie obok bramy Krakowskiej

Ojców i Ojcowski Park Narodowy charakteryzuje się ciekawym mikroklimatem i pięknymi widokami. Możemy wykonać tu wiele ładnych zdjęć min.: na Zamku, przy Bramie Krakowskiej, przy Grocie Łokietka. Uwielbiam fotografować tam Pary Młode ponieważ nawet w upalny i słoneczny dzień można tam znaleść cień i dobre światło, które przebija się przez drzewa. 

 

Wapiennik przy drodze 94

Plener ślubny Wapiennik

Pod koniec dnia warto udać się na Wapiennik, który położony jest na skraju Ojcowskiego Paku Narodowego zaraz przy drodze 94 Olkusz - Kraków. W tym miejscu można złapać piękne, ostatnie promienie zachodzącego słońca. Z góry rozpościera się ciekawy widok a przy ładnej pogodzie są widoczne Tatry! Wejście na górę Wapiennika może przysporzyć trochę trudności, jednak warto tam wejść bo widoki wynagradzają trud i owocują pięknymi zdjęciami. Na górze należy zachować szczególną ostrożność ze względu na wysokość i obecność nierównych skał.

 

Zdecydowanie polecam to miejsce
Plener ślubny Ojców

Ślubna sesja plenerowa w Ojcowie i okolicach przypadnie do gustu Parą Młodym, które szukają naturalnych i klimatycznych zdjęć. Mamy możliwość wykonania zdjęć na tle lasu, klimatycznych budynków czy zamku. Ważne jest również to, że wykonanie pleneru ślubnego nie wiąże się tam z dodatkowymi płatnościami (za wyjątkiem tych sezonowych za parking). Od Pary Młodej właściwie nie trzeba wymagać dodatkowego przygotowania, ponieważ w większość miejsc można wejść bez większego wysiłku i w obuwiu ślubnym. Co roku fotografuję Pary Młode w Ojcowie i uważam to miejsce za jedno z najlepszych w okolicy Olkusza. Polecam je wszystkim Parą Młodym z Olkusza, które nie mają czasu na dalekie wyjazdy na sesje plenerowe.