Plener ślubny nad Jeziorem Paprocańskiem

Sesja małżeńska nad Jeziorem Paprocańskim

Jezioro Paprocańskie to sztuczny zbiornik wodny położony w południowo-zachodniej części Tychów. Jest to jedno z ulubionych miejsc na wypady rekreacyjne dla młodzieży i rodzin z dziećmi. Na Paprocanach miałem okazję fotografować plener ślubny Darii i Szymona. Zdecydowaliśmy się na zdjęcia w ciepłe niedzielne popołudnie. Tak jak się spodziewaliśmy, na miejscu było dużo ludzi ale na szczęście można było znaleść kilka ustronnych miejsc na fotografowanie. Pierwsze zdjęcia wykonałem w parku, który bezpośrednio graniczy z parkingiem (gps: 50.091074, 18.995231). Są tam alejki gdzie można wykonać kilka zdjęć nawet wówczas, gdy słońce jest jeszcze wysoko na niebie. Do dyspozycji mamy ławeczki, pagórek i ciekawą roślinność.

Plener ślubny nad Jeziorem Paprocańskim

Plener ślubny nad Jeziorem Paprocańskim

Odpowiednie światło to klucz do pięknych zdjęć ślubnych

Przesuwając się w kierunku południowym dojdziemy do alejki leśnej, która sama w sobie jest dość zwyczajna ale ma kilka plusów. Po pierwsze podczas mojego pobytu było tam dobre światło co jest bardzo istotne w fotografii. Po drugie było tam zdecydowanie mniej osób i to stanowiło duże ułatwienie podczas trwania sesji zdjęciowej.

Sesja plenerowa - Fotograf ślubny

Spacer leśną aleją podczas sesji plenerowej

Słońce zaczynało powoli zachodzić więc kolejnym etapem fotografowania były zdjęcia, w których to właśnie słońce odgrywało dużą role. Zatrzymaliśmy się obok Restauracji Przystań gdzie powstało kilka klimatycznych ujęć.

Fotografia ślubna - Sesja w Tychach

Fotografia ślubna - Sesja w Tychach nad Jeziorem Paprocańskim

Słońce i woda potrafią na zdjęciach piękne współgrać

Kolejne miejsce jest tuż obok. To drewniane konstrukcje na których można usiąść lub się położyć. Bliskość wody i piękne słońce dają możliwość wykonania ciekawych i kontrastowych zdjęć w tej lokalizacji. Oto kilka z nich.

Jezioro Paprocańskie - sesja ślubna nad wodą

Jezioro Paprocańskie - sesja nad wodą

Chyba w każdej sesji plenerowej nie może zabraknąć zachódu słońca

Nasza sesji plenerowa dobiegała powoli do końca. Na sam zachód słońca zdecydowałem się wejść na molo i tam sfotografować moją Parę Młodą gdy promienie słoneczne są bardzo słabe i złote.

Plenerowa sesja śllubna - zachód słońca nad Jeziorem Paprocańskiem

Podsumowując sesję małżeńską przy Jeziorze Paprocańskim mogę śmiało napisać, że to miejsce ma duży potencjał a sama realizacja sesji nie jest dla pary młodej i fotografa męcząca. Na miejscu jest duży i bezpłatny parking a wykonanie sesji nie wiąże się z żadnymi opłatami. Wybierając się na zdjęcia należy pamiętać, że to miejsce jest oblegane w szczególności w letnie weekendy wiec lepiej pojawić się tam w tygodniu.