26-02-2020
Fotograf ślubny Marcin Pluta

Wesele w stylu boho a fotografia ślubna

Spis treści

  1. Czym jest wesele w stylu boho?
  2. Koronkowe stroje i naturalny makijaż
  3. Obecność zawsze modnej natury

  4. Sala weselna w stylu Boho
  5. Drobnostki i detale które zbudują klimat wesela boho
  6. Wesele w stylu boho a fotografia ślubna

Wesele w stylu boho Małopolska

Czym jest wesele w stylu boho?

Styl boho został zaczerpnięty z mody hippisowskiej, wolności cygańskiej, charakteryzujące się bliskością z naturą. Do niedawna tym mianem określało się wyłącznie ubrania. Zazwyczaj luźne, przewiewne, kwieciste, pełne koronek i falban oraz złotych, brązowych czy nawet bordowych odcieni. Mimo tego, ten trend znalazł swoje miejsce nie tylko w modzie. Często jest inspiracją dla pary młodej podczas uroczystości zaślubin.

 

Koronkowe stroje i naturalny makijaż

Planując wesele w stylu boho trzeba zapomnieć o zakorzenionych w nas tradycjach. Zacznijmy od ubrań. By w całości oddać charakter tej formy, powinniśmy odrzucić przepych i bogate ozdoby, a postawić na naturalność i zwyczajność. Podstawowym elementem jest zwiewna, koronkowa sukienka ozdobiona kwiecistymi, najlepiej żywymi, elementami. Trzeba pamiętać o naturalnym makijażu, który podkreśla piękno kobiety oraz skromnym upięciu włosów. Nadmierny przepych, kojarzący się z weselami, może zaburzyć cały koncept, dlatego warto na to zwrócić uwagę. Nie dość, że nasze kreację charakteryzuje czystość, wolność i swoboda, to z pewnością jest inspiracją dla fotografa ślubnego, który może wykonać bardzo unikatową sesję pamiątkową.

 

Obecność zawsze modnej natury

Kolejną ważną rzeczą, o której nie możemy zapomnieć, jeśli chcemy organizować wesele w stylu boho jest obecność natury. Warto znaleźć salę, która jest obdarzona pięknym krajobrazem, najlepiej znajdującą się na peryferiach miasta wokół lasu czy parku. Wiele par decyduje się na całkowite przeniesienie balu na świeże powietrze, co z pewnością zbliża do idei pierwotności i naszej zażyłości z naturą. Oczywiście do tego trzeba odpowiednio przygotować miejsce, a za czas najważniejszego dnia w życiu wybrać ciepłe miesiące.

 

Sala weselna w stylu Boho

Sala weselna w stylu boho

Jeśli chcemy, by nasza sala nie była oderwana od całego klimatu trzeba ją odpowiednio ozdobić.  Wszędzie gdzie się da rozłóżmy jak najwięcej kwiatów, roślin, małych bukietów. Postarajmy się, by znaczną większością oświetlenia były świeczki czy klimatyczne lampy, co nawiąże do stylu boho ale również stworzy bardzo romantyczną i przytulną atmosferę. Przypomnijmy sobie o starych, zwyczajnych meblach, które idealnie wypełnią nam przestrzeń. W Małopolsce i na Śląsku nie brakuje pięknych sal weselnych w stylu boho. Są one w sumie gwarancją pięknego wesela i naturalnych fotografii ślubnych.

 

Drobnostki i detale które zbudują klimat wesela boho

Wesele w stylu boho - detale

Najłatwiej zapominamy o detalach. Już same zaproszenia, zrobione w stylu boho wspaniale wprowadzą gości w klimat wesela. Dodatkowo zrobione własnoręcznie podkreślą współżycie z naturą i dbanie o nią. Poinformujmy naszych gości o atmosferze wydarzenia, by mogli się przygotować i w pełni wpasować się w styl wesela. Zawiadommy o tym obsługę, ona również jest twórcą naszego klimatu. Nie bójmy się złotych, czerwonych czy brązowych odcieni. One przecież idealnie oddają cygańską wolność. Trzeba jednak być uważnym podczas organizacji tematycznych imprez ponieważ czasem drobnostka może zaburzyć cały klimat. Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego dokładnie przeanalizujmy każdy element naszego wesela boho. Pozwoli to wczuć się w klimatykę boho, a dodatkowo nasze zdjęcia będą wypełnione naturą i już zawsze będą nam przypominać o tym wyjątkowym dniu w nieschematycznym klimacie.

Wesele w stylu boho a fotografia ślubna

Czy wesele w stylu boho jest gwarancją pięknych zdjęć ślubnych? Oczywiście że nie. Daje ono natomiast dość duże pole do popisu dla fotografa ślubnego. W pięknych miejscach łatwiej jest bowiem wykonać piękne zdjęcia ślubne