17-02-2019
Fotograf ślubny Marcin Pluta

Wyjście z domu, wejście do kościoła

Bramy weselne - jak się zachować?

W momencie wyjścia z domu łatwo jest o chaos. Starajcie się iść obok siebie i nie spieszcie się. Jeżeli macie dylemat czy w momencie wyjścia z domu ma przygrywać orkiestra to podpowiadam Wam bez wahania, że tak. Obecność weselnych dźwięków powoduje, że moment wyjścia staje się bardziej atrakcyjny i w ogólnym odbiorze jest weselszy – również na zdjęciach

 

Bramy weselne - jak się zachować?

Bramy weselne

Jeżeli podczas wyjazdu natkniecie się na tzw. bramy czyli sąsiadów, którzy chcą wam złożyć życzenia to pamiętajcie, że tradycja mówi aby odwdzięczyć się im butelką wódki. Znajomych i sąsiadów, którzy włożyli trud w przygotowanie bram warto dodatkowo wyróżnić i wyjść do nich aby wymienić uściski dłoni. To będzie również okazja do ciekawych zdjęć.

Jeżeli przyjedziecie do kościoła pierwsi to poczekajcie w samochodzie na resztę gości weselnych i fotografa. Pamiętajcie, to Wy jesteście najważniejsi, na Was mają czekać goście a nie odwrotnie.

 

Wejście do kościoła - piękny moment w dniu ślubu

Wejście do kościoła - piękny moment w dniu ślubu

Przejście przez kościół do ołtarza wymaga w szczególności, aby poruszać się powoli i dostojnie. Biegnąca przez kościół Para Młoda nie wygląda dobrze na żywo, jak i na zdjęciach. Przejście przez kościół jest również jednym z najtrudniejszych momentów do fotografowania, więc niepotrzebny pośpiech utrudni pracę Waszego fotografa i może wpłynąć negatywnie na zdjęcia. 

 

Fotografia ślubna - Najnowsze realizacje 

Dorota • Grzegorz

Reportaż ślubny z Krakowa

Daria • Szymon

Reportaż ślubny z Olkusza

Wiola • Darek

Reportaż ślubny z Małopolski

Karolina • Bartek

Reportaż ślubny z Olkusza

Kasia • Maciek

Reportaż ślubny z Dąbrowy Górniczej

Basia • Michał

Reportaż ślubny ze Śląska