Ślubne foto rozprawki

Czyli sposób na piękne zdjęcia ślubne – Poradnik dla Pary Młodej

 


Cześć, nazywam się Marcin i od prawie 10 lat fotografuję śluby. Zapraszam do lektury mojego poradnika dla Par Młodych. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

8. Sesja plenerowa – kiedy i gdzie ją wykonać

Sesja plenerowa może być wykonana w dniu wesela lub w innym dniu.

Plener w dniu wesela powinien być wcześniej dokładnie zaplanowany, aby Wasza nieobecność na sali nie była zauważona przez gości. Czas dojazdu na plan zdjęciowy i czas trwania sesji powinien być jak najkrótszy dlatego miejsce wyjazdu powinno być blisko sali weselnej. W miarę możliwości należy unikać miejsc, gdzie jest dużo ludzi.  W czasie Waszej nieobecności na sali warto zadbać o gości i zagospodarować im częściowo czas np. podwieczorkiem czy wpisem do księgi pamiątkowej.

Plener w dniu innym niż ślub również należy zaplanować, jednak w tym wypadu ogranicza nas tylko odpowiednie światło. Każdy fotograf ślubny na swoje ulubione miejsca na sesje plenerowe, jeżeli jednak macie jakieś pomysły to koniecznie porozmawiajcie o nich z fotografem. Możliwe, że są ciekawe i warte zrealizowania. Jeżeli macie ochotę poeksperymentować z gadżetami do zdjęć to fajnie – byle nie było ich zbyt dużo.

Planując miejsce na plener ślubny należy unikać otwartych przestrzeni podczas fotografowania w ciągu słonecznego dnia. Godzinę przed zachodem, gdy słońce zaczyna delikatnie świecić należy wyjść z cienia i łapać jego ostatnie promienie.

Bądźcie wypoczęci. Zmęczenie jest widoczne na zdjęciach i nie można go wyretuszować. Plener ślubny to wysiłek fizyczny. Zadbajcie o pełne żołądki i butelkę wodny dla ochłody. Nie zabierajcie zbędnych rzeczy bo podczas sesji będą Wam one jedynie przeszkadzać – zawsze można zostawić je w aucie. Jeżeli macie w planach zdjęcia w trudnym terenie pomyślcie o wygodnym obuwiu zastępczym.

Podczas fotografowania musicie całkowicie otworzy się przed fotografem, albo o nim zupełnie zapomnieć. Postarajcie się pokazać swoje naturalne oblicze, pokazać miłość do siebie.


Zobacz inne rozdziały

1. Uwagi ogólne – czyli co i jak w dniu ślubu

2. Przygotowania ślubne – jak przez nie przebrnąć

3. Błogosławieństwo – pierwsza oficjalna chwila

4. Wyjście z domu – wejście do kościoła

5. Ślub – Najpiękniejsze chwile, największe emocje

6. Wyjście z kościoła i wejście na sale

7. Pierwszy taniec i zabawa weselna

8. Sesja plenerowa – kiedy i gdzie ją wykonać

 


Plener ślubny Śląsk

Ślubna sesja plenerowa Śląsk