Ślubne foto rozprawki

Czyli sposób na piękne zdjęcia ślubne – Poradnik dla Pary Młodej

 


Cześć, nazywam się Marcin i od prawie 10 lat fotografuję śluby. Zapraszam do lektury mojego poradnika dla Par Młodych. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

6. Wyjście z kościoła i wejście na sale

Wyjście z kościoła to piękny i uroczysty moment, zatem należy go odpowiednio wykorzystać. Gdy będziecie przechodzić przez kościół kierując się w stronę wyjścia emocje będą z Was opadać. To dobry moment na duże uśmiechy i śmielsze oznaki radości – szczególnie już po opuszczeniu kościoła.

Najczęściej po zakończeniu mszy Para Młoda z kościoła wychodzi ostatnia. Jeżeli w Waszych parafiach jest jednak inaczej to dobrym zwyczajem jest poprosić 2 osoby, aby wyszły pierwsze przed kościół i rzuciły w Waszą stronę ryżem, pieniążkami lub płatkami kwiatów. Wykonanie tych kilku czynności w znacznym stopniu zwiększy emocje w tym momencie i doda chwili uroku.

Bardzo często Para Młoda po wyjściu z kościoła nie wie co zrobić a możliwości jest wiele. Jeżeli spadnie na was deszcz ryżu i płatków kwiatów to temat rozwiąże się sam. Jeżeli w tym momencie nic się nie stanie to po prostu poczęstujcie się soczystym buziakiem i złóżcie sobie życzenia.

Jeżeli zapada decyzja o wykonaniu zdjęcia grupowego, to należy je wykonać niezwłocznie po wyjściu z kościoła przed ewentualnymi życzeniami tak, aby goście nie zdążyli się rozejść.

W drodze na salę nie spieszcie się. Dajcie szansę gościom i fotografowi aby zdążyli przygotować się na Wasze powitanie.

Gdzie zrobić życzenia podczas ślubu?

Życzenia odbywają się pod kościołem, przed salą lub na sali weselnej. Zadbajcie o komfort swój i Waszych gości i przemyślcie gdzie w Waszym przypadku jest to zrobić najlepiej. Jeżeli dzień ślub odbędzie się o wczesnych godzinach lub jest upalny, a Wy zadecydujecie, że życzenia odbędą się pod kościołem, to warto ustawić się w zacienionym miejscu. Warto również rozważyć przeprowadzenie życzeń na sali weselnej, będzie to wygodniejsze rozwiązanie szczególnie dla Waszych babć i dziadków. Życzenia na sali będą również dobrym rozwiązaniem jeżeli Wasz ślub odbywa się np. w październiku gdzie temperatury potrafią być niskie a nie wszyscy goście zaopatrzyli się w okrycia wierzchnie.

Ustawiając się do życzeń postarajcie się, aby wokół was była wolna przestrzeń. Pozwoli to wykonać więcej ciekawszych ujęć, na których będą widoczni Wasi goście.


Zobacz inne rozdziały

1. Uwagi ogólne – czyli co i jak w dniu ślubu

2. Przygotowania ślubne – jak przez nie przebrnąć

3. Błogosławieństwo – pierwsza oficjalna chwila

4. Wyjście z domu – wejście do kościoła

5. Ślub – Najpiękniejsze chwile, największe emocje

6.Wyjście z kościoła i wejście na sale

7. Pierwszy taniec i zabawa weselna

8. Sesja plenerowa – kiedy i gdzie ją wykonać


Fotografia ślubna Zawiercie

Fotograf ślubny Zawiercie