Ślubne foto rozprawki

Czyli sposób na piękne zdjęcia ślubne – Poradnik dla Pary Młodej

 


Cześć, nazywam się Marcin i od prawie 10 lat fotografuję śluby. Zapraszam do lektury mojego poradnika dla Par Młodych. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

4. Wyjście z domu – wejście do kościoła

W momencie wyjścia z domu łatwo jest o chaos. Starajcie się iść obok siebie i nie spieszcie się.

Jeżeli macie dylemat czy w momencie wyjścia z domu ma przygrywać orkiestra to podpowiadam Wam bez wahania, że tak. Obecność weselnych dźwięków powoduje, że moment wyjścia staje się bardziej atrakcyjny i w ogólnym odbiorze jest weselszy – również na zdjęciach.

Jeżeli podczas wyjazdu natkniecie się na tzw. bramy czyli sąsiadów, którzy chcą wam złożyć życzenia to pamiętajcie, że tradycja mówi aby odwdzięczyć się im butelką wódki. Znajomych i sąsiadów, którzy włożyli trud w przygotowanie bram warto dodatkowo wyróżnić i wyjść do nich aby wymienić uściski dłoni. To będzie również okazja do ciekawych zdjęć.

Jeżeli przyjedziecie do kościoła pierwsi to poczekajcie w samochodzie na resztę gości weselnych i fotografa. Pamiętajcie, to Wy jesteście najważniejsi, na Was mają czekać goście a nie odwrotnie.

Przejście przez kościół do ołtarza wymaga w szczególności, aby poruszać się powoli i dostojnie. Biegnąca przez kościół Para Młoda nie wygląda dobrze na żywo, jak i na zdjęciach. Przejście przez kościół jest również jednym z najtrudniejszych momentów do fotografowania, więc niepotrzebny pośpiech utrudni pracę Waszego fotografa i może wpłynąć negatywnie na zdjęcia.


Zobacz inne rozdziały

1. Uwagi ogólne – czyli co i jak w dniu ślubu

2. Przygotowania ślubne – jak przez nie przebrnąć

3. Błogosławieństwo – pierwsza oficjalna chwila

4. Wyjście z domu – wejście do kościoła

5. Ślub – Najpiękniejsze chwile, największe emocje

6. Wyjście z kościoła i wejście na sale

7. Pierwszy taniec i zabawa weselna

8. Sesja plenerowa – kiedy i gdzie ją wykonać

 


Fotograf ślubny Sosnowiec

Fotografia ślubna Sosnowiec