Ślubne foto rozprawki

Czyli sposób na piękne zdjęcia ślubne – Poradnik dla Pary Młodej

 


Cześć, nazywam się Marcin i od prawie 10 lat fotografuję śluby. Zapraszam do lektury mojego poradnika dla Par Młodych. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

7.Pierwszy taniec i zabawa weselna

Podczas pierwszego tańca postarajcie się nie śpiewać gdyż ma to negatywny wpływ na Waszą mimikę twarzy. Warto jest spoglądać na siebie oraz w stronę swoich gości. Jeżeli macie wyuczony układ taneczny i są w nim zaplanowane jakieś ciekawe elementy, omówicie go po krótce z fotografem, będzie wówczas większa szansa na wykonanie ciekawego zdjęcia.

Jeżeli Wasz Dj lub zespół dysponuje zwykłą wytwornicą dymu, to proponuje aby nie używać jej podczas pierwszego tańca. Zadymienie parkietu powoduje, że zdjęcia są mdłe i smutne. W przypadku wytwornicy ciężkiego dymu, problem występuje w mniejszym stopniu, ponieważ dym przez dłuższy czas utrzymuje sie przy podłodze tworząc piękny efekt tańcu w chmurach. 

Mimo wielu obowiązków wynikających z bycia Panią i Panem Młodym pamiętajcie, aby znaleźć czas na zabawę w ciągu całego wesela. Jeżeli Wy nie będziecie mieli ochoty na zabawę to Wasi goście również mogą jej nie mieć.

Kiedy podać tort weselny?

Na pewno obsługa sali zaproponuje wam odpowiednie rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że bardzo często w momencie, gdy pojawia się tort weselny, obsługa gasi światła na sali i odpala sztuczne ognie na torcie. Warto zatem, aby w tym momencie na sali było ciemno, czyli idealna pora na tort przypada po zmroku. W takiej chwili postarajcie się stać możliwie blisko tortu (ale w bezpiecznej odległości) jest to bowiem okazja, aby wykonać ciekawe i bardzo klimatyczne zdjęcie.

Kiedy wykonać podziękowanie dla rodziców?

Przyjęło się, że podziękowania są robione w późniejszej fazie wesela między godz. 20 a 24. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ im późniejsza godzina tym fryzury i garderoba Wasza i rodziców jest w większym nieładzie. Myślę, że im wcześniej ten moment będzie wykonany tym lepiej.

Fotograf najczęściej opuszcza wesele zaraz po oczepinach, dlatego wszystkie ważne momenty powinny odbyć się wcześniej tak, aby były uwiecznione na zdjęciach.


Zobacz inne rozdziały

1. Uwagi ogólne – czyli co i jak w dniu ślubu

2. Przygotowania ślubne – jak przez nie przebrnąć

3. Błogosławieństwo – pierwsza oficjalna chwila

4. Wyjście z domu – wejście do kościoła

5. Ślub – Najpiękniejsze chwile, największe emocje

6. Wyjście z kościoła i wejście na sale

7. Pierwszy taniec i zabawa weselna

8. Sesja plenerowa – kiedy i gdzie ją wykonać

 


Fotograf ślubny Śląsk

Fotografia Ślubna Śląsk