Ślubne foto rozprawki

Czyli sposób na piękne zdjęcia ślubne – Poradnik dla Pary Młodej

 


Cześć, nazywam się Marcin i od prawie 10 lat fotografuję śluby. Zapraszam do lektury mojego poradnika dla Par Młodych. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

3. Błogosławieństwo  – pierwsza oficjalna chwila

Błogosławieństwo to pierwszy oficjalny moment w dniu ślubu. To piękna i najczęściej kameralna chwila, która czasem również jest stresująca dla Waszych bliskich, gdyż to oni muszą was pobłogosławić. Błogosławieństwa najczęściej udzielają rodzice, czasem również dziadkowie oraz rodzice chrzestni. Wasza rola podczas tego momentu ogranicza się właściwie tylko do słuchania. Zwróćcie uwagę aby nie spieszyli się. To wesoły moment ale należy się mu również odpowiedni szacunek, a co za tym idzie pośpiech nie jest wskazany. Niestety czasem rodzicie chowają twarze co bardzo utrudnia lub nawet uniemożliwia wykonanie zdjęć z tego moment.

Aby ułatwić zadanie Waszym rodzicom i przygotować ich na ten moment, porozmawiajcie z nimi wcześniej i omówcie jak to Waszym zdaniem powinno wyglądać, choćby na podstawie obserwacji z innych ślubów, których byliście świadkami.

Aby uniknąć bałaganu warto chwilkę przed błogosławiłem ustalić miejsce usytuowania Pary Młodej, rodziców, oraz innych gości, a także fotografa i kamerzysty.

Do błogosławieństwa należy uklęknąć, najlepiej na uprzednio przygotowanym białym obrusie lub kawałku białego materiału. Materiał ten ochroni wasze ubranie przed przypadkowym zabrudzeniem, wyznaczy Wasze miejsce w tym momencie oraz uświetni wygląd zdjęć.

Jeżeli ilość gości okaże się zbyt duża na pomieszczenie w którym zaplanowano błogosławieństwo, warto pomyśleć o małej reorganizacji tak, aby osoby, które nie błogosławią nie przeszkadzały innym. Duży tłok podczas błogosławieństwa, ogranicza miejsce pracy fotografa i ma negatywny wpływ na odbiór zdjęcia. 


Zobacz inne rozdziały

1. Uwagi ogólne – czyli co i jak w dniu ślubu

2. Przygotowania ślubne – jak przez nie przebrnąć

3. Błogosławieństwo – pierwsza oficjalna chwila

4. Wyjście z domu – wejście do kościoła

5. Ślub – Najpiękniejsze chwile, największe emocje

6. Wyjście z kościoła i wejście na sale

7. Pierwszy taniec i zabawa weselna

8. Sesja plenerowa – kiedy i gdzie ją wykonać

 


Fotograf ślubny Olkusz

Fotografia ślubna Olkusz