Ślubne foto rozprawki

Czyli sposób na piękne zdjęcia ślubne – Poradnik dla Pary Młodej

 


Cześć, nazywam się Marcin i od prawie 10 lat fotografuję śluby. Zapraszam do lektury mojego poradnika dla Par Młodych. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

1. Uwagi ogólne – czyli co i jak w dniu ślubu

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. W tym dniu jesteście gwiazdami i nie starajcie się tego zmieniać. W dniu ślubu nie zajmujcie się jego organizacją. Jeżeli trzeba jeszcze coś załatwić to wysługujcie się świadkami i drużbami. Ich rolą jest, aby ślub był dopieszczony, a Wy zadowoleni. Waszą rolą jest przeżywanie ślubu i czynne w nim uczestniczenie.

Zaplanujcie wszystko z zapasem czasu. Opóźnienie kosmetyczki, czy nieoczekiwane problemy z garderobą powodują niepotrzebny stres i nerwy. Zapas wolnego czasu daje szansę również Waszemu fotografowi ślubnemu na wykonanie ciekawszych zdjęć ślubnych. Warto wspomnieć również, że to na Was mają czekać goście a nie odwrotnie. Ale o tym więcej w dalszej części.

Ważną kwestią w dniu ślubu jest scenografia. Gdy nadchodzi moment powitania Pana Młodego w domu Pani Młodej, błogosławieństwa czy życzeń na sali- starajcie się unikać pomieszczeń, które są małe i ciemne (np. przedsionków, korytarzy). Wygląd pomieszczeń ma bezpośredni wpływ na wygląd zdjęć ślubnych, czy ślubnego video więc warto zwrócić uwagę na tą kwestię.

Uprzedźcie domowników, że fotograf, który pojawi się podczas Waszego ślubu będzie starał się uwiecznić również ich. Poproście aby nie uciekali z kadrów i nie zasłaniali twarzy. Oni również są bardzo ważną częścią reportażu ślubnego.

Starajcie się nie pozować, ślub to nie sesja reklamowa. Oczywiście, są momenty kiedy fotograf ślubny będzie oczekiwał od Was spojrzenia w jego kierunku czy promiennego uśmiechu, ale wówczas wyraźnie Wam to zasugeruje. Przeżywajcie dzień ślubu na swój sposób, uśmiechajcie się do najbliższych, rozmawiajcie i cieszcie się z tych pięknych chwil.


Zobacz inne rozdziały

1. Uwagi ogólne – czyli co i jak w dniu ślubu

2. Przygotowania ślubne – jak przez nie przebrnąć

3. Błogosławieństwo – pierwsza oficjalna chwila

4. Wyjście z domu – wejście do kościoła

5. Ślub – Najpiękniejsze chwile, największe emocje

6. Wyjście z kościoła i wejście na sale

7. Pierwszy taniec i zabawa weselna

8. Sesja plenerowa – kiedy i gdzie ją wykonać

 


Fotograf ślubny Katowice

Fotografia ślubna Katowice