17-02-2019
Fotograf ślubny Marcin Pluta

Błogosławieństwo - Pierwsza oficjalna chwila

Błogosławieństwo rodziców

Błogosławieństwo to pierwszy oficjalny moment w dniu ślubu. To piękna i najczęściej kameralna chwila, która czasem również jest stresująca dla Waszych bliskich, gdyż to oni muszą was pobłogosławić. Błogosławieństwa najczęściej udzielają rodzice, czasem również dziadkowie oraz rodzice chrzestni. Wasza rola podczas tego momentu ogranicza się właściwie tylko do słuchania. Zwróćcie uwagę aby osoby, które Was błogosławią nie spieszyły się. To wesoły moment ale należy się mu również odpowiedni szacunek, a co za tym idzie pośpiech nie jest wskazany.

 

Porozmawiajcie z rodzicami o Błogosławieństwie

Fotografia ślubna - Błogosławieństwo rodziców

Aby ułatwić zadanie Waszym rodzicom i przygotować ich na ten moment, porozmawiajcie z nimi wcześniej i omówcie jak to Waszym zdaniem powinno wyglądać, choćby na podstawie obserwacji z innych ślubów, których byliście świadkami. Niestety czasem rodzicie "chowają twarze" co bardzo utrudnia lub nawet uniemożliwia wykonanie zdjęć z tego moment.

Do błogosławieństwa należy uklęknąć, najlepiej na uprzednio przygotowanym białym obrusie lub kawałku białego materiału. Materiał ten ochroni wasze ubranie przed przypadkowym zabrudzeniem, wyznaczy Wasze miejsce w tym momencie oraz uświetni wygląd zdjęć. Aby uniknąć bałaganu warto chwilkę przed błogosławiłem ustalić miejsce usytuowania Pary Młodej, rodziców, oraz innych gości, a także fotografa i kamerzysty.

 

Unikajcie tłoku ma on negatywny wpływ na odbiór zdjęć 

Jeżeli ilość gości okaże się zbyt duża na pomieszczenie w którym zaplanowano błogosławieństwo, warto pomyśleć o małej reorganizacji tak, aby osoby, które nie błogosławią nie przeszkadzały innym. Duży tłok podczas błogosławieństwa, ogranicza miejsce pracy fotografa i ma negatywny wpływ na odbiór zdjęcia. 

 

Fotografia ślubna - Najnowsze realizacje 

Dorota • Grzegorz

Reportaż ślubny z Krakowa

Daria • Szymon

Reportaż ślubny z Olkusza

Wiola • Darek

Reportaż ślubny z Małopolski

Karolina • Bartek

Reportaż ślubny z Olkusza

Kasia • Maciek

Reportaż ślubny z Dąbrowy Górniczej

Basia • Michał

Reportaż ślubny ze Śląska