17-02-2019
Fotograf ślubny Marcin Pluta

Co i jak w dniu ślubu? Oto kilka prostych rad!

Planowanie dnia ślubu

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. W tym dniu jesteście gwiazdami i nie starajcie się tego zmieniać. W dniu ślubu nie zajmujcie się jego organizacją. Jeżeli trzeba jeszcze coś załatwić to wysługujcie się świadkami i drużbami. Ich rolą jest, aby ślub był dopieszczony, a Wy zadowoleni. Waszą rolą jest przeżywanie ślubu i czynne w nim uczestniczenie.

 

Planowanie dnia ślubu

Planowanie dnia ślubu

Zaplanujcie wszystko z zapasem czasu. Opóźnienie kosmetyczki, czy nieoczekiwane problemy z garderobą powodują niepotrzebny stres i nerwy. Zapas wolnego czasu daje szansę również Waszemu fotografowi ślubnemu na wykonanie ciekawszych zdjęć ślubnych. Warto wspomnieć również, że to na Was mają czekać goście a nie odwrotnie. Ale o tym więcej w dalszej części.

 

Scenografia i otoczenie

Zdjęcia ślubne - plan zdjęciowy

Ważną kwestią w dniu ślubu jest scenografia. Gdy nadchodzi moment powitania Pana Młodego w domu Pani Młodej, błogosławieństwa czy życzeń na sali- starajcie się unikać pomieszczeń, które są małe i ciemne (np. przedsionków, korytarzy). Wygląd pomieszczeń ma bezpośredni wpływ na wygląd zdjęć ślubnych, czy ślubnego video więc warto zwrócić uwagę na tą kwestię.

 

Fotograf w domu Pary Młodej

Fotograf w domu Pary Młodej

Uprzedźcie domowników, że fotograf, który pojawi się podczas Waszego ślubu będzie starał się uwiecznić również ich. Poproście aby nie uciekali z kadrów i nie zasłaniali twarzy. Oni również są bardzo ważną częścią reportażu ślubnego.

 

Pozować do zdjęć czy postawić na naturalność?

Fotografia ślubna - Czy pozować?

Starajcie się nie pozować, ślub to nie sesja reklamowa. Oczywiście, są momenty kiedy fotograf ślubny będzie oczekiwał od Was spojrzenia w jego kierunku czy promiennego uśmiechu, ale wówczas wyraźnie Wam to zasugeruje. Przeżywajcie dzień ślubu na swój sposób, uśmiechajcie się do najbliższych, rozmawiajcie i cieszcie się z tych pięknych chwil.

 

Fotografia ślubna - Najnowsze realizacje 

Dorota • Grzegorz

Reportaż ślubny z Krakowa

Daria • Szymon

Reportaż ślubny z Olkusza

Wiola • Darek

Reportaż ślubny z Małopolski

Karolina • Bartek

Reportaż ślubny z Olkusza

Kasia • Maciek

Reportaż ślubny z Dąbrowy Górniczej

Basia • Michał

Reportaż ślubny ze Śląska